197647_408در گزارشی که به مناسبت سالروز پرواز مرتضی پاشایی تهیه کرده ایم، به وقایع زندگی او از اوج شهرتش با آلبوم “یکی هست” تا زمزمه عاشقانه ها در مراسم بدرقه ابدی اش توسط مردم، پرداخته ایم.

مرتضی پاشایی خواننده محبوب و موفق عرصه موسیقی پاپ کشورمان در بیستمین روز از مرداد سال ۱۳۶۳ متولد شد و دو سال قبل در چنین روزی با موسیقی زندگی وداع گفت.
پاشایی که بزرگ ترین آرزویش رسیدن به شهرت بود، موسیقی را با نواختن گیتار در سن ۱۴ سالگی آغاز کرد.
** آلبوم “یکی هست”
نخستین آلبوم رسمی مرتضی پاشایی با عنوان “یکی هست” در سال ۱۳۹۱ منتشر شد و مورد استقبال بی نظیری از جانب مخاطبان موسیقی پاپ قرار گرفت.
این آلبوم از قطعه های خاطره انگیزی همچون آرزو، باید کاری کنی، به خدا، بیا برگرد، برو، دقیقه های آخر، دیدی، عشق یعنی این، خاطره ها، نبض احساس، یکی بود یکی نبود و یکی هست تشکیل شده است.
پس از انتشار آلبوم “یکی هست” روند برگزاری کنسرت های مرتضی پاشایی به شکلی قابل توجه، سیر افزایشی به خود گرفت به گونه ای که بلیت های هر اجرا در ساعت های آغازین فروش بلیت، به طور کامل تمام می شد.
** تیتراژ “ماه عسل” ۹۳
مرتضی پاشایی همچنین در ماه رمضان سال ۹۳ و تنها دو ماه پیش از فوت خود، تیتراژی با عنوان “نگران منی” را برای برنامه مناسبتی ویژه ماه رمضان یعنی “ماه عسل” با اجرا و تهیه کنندگی احسان علیخانی اجرا کرد و با این تیتراژ برگ درخشان دیگری را در ذهن طرفداران خود رقم زد.
خواننده قطعه “ادعای عشق” آخرین کنسرت خود را یک ماه پیش از پرواز ابدی اش از این دنیا، در بیست و سوم مهرماه ۱۳۹۳ در سالن میلاد نمایشگاه برگزار کرد.
197625_489
** اجرای مشترک با محسن یگانه
همچنین اجرای مشترک مرتضی پاشایی با محسن یگانه در یکی از کنسرت های شهر تهران خواننده آلبوم “یکی هست” یکی از ماندگارترین قاب ها را در موسیقی پاپ ایران به یادگار گذاشت چرا که این دو خواننده محبوب در این کنسرت با همصدایی یکدیگر قطعه پرطرفدار “یکی هست” را می خواندند.
اوج شهرت مرتضی پاشایی از
مرتضی پاشایی در روند فعالیت های موسیقایی خود همچنین تک قطعه ای با عنوان “روز برفی” را با محمدرضا گلزار منتشر کرد که در زمان خود با استقبال بی نظیری از جانب علاقمندان وی روبه رو شد. موسیقی این قطعه را پاشایی ساخته و مهرزاد امیرخانی هم ترانه آن را سروده بود.
197626_155
**فوت و برگزاری باشکوه ترین مراسم بدرقه در بین هنرمندان
خواننده آلبوم “یکی هست” از آذر ۱۳۹۲ به تشخیص پزشکان به سرطان معده مبتلا شده بود و با وجود تمام فعالیت های درمانی که در این راستا به کار گرفت، اما در بیست و سومین روز از آبان سال ۱۳۹۳ با موسیقی زندگی وداع گفت.
به طور یقین می توان گفت مراسم تشییع پیکر زنده یاد مرتضی پاشایی که از مقابل تالار وحدت برگزار شد، باشکوه ترین و شلوغ ترین مراسمی بود که تاکنون برای بدرقه ابدی یک هنرمند شکل گرفته بود. در این مراسم افرادی از تمامی سنین حضور داشتند و پیر و جوان با زمزمه ترانه های این خواننده جوان ، بر پرپر شدن او اشک می ریختند.
روحش شاد
منبع: میزان
۰