704-400در گزارش زیر که به مناسبت سالروز تولد ویشکا آسایش تهیه شده، نگاهی به فعالیت های هنری این بازیگر از سریال “امام علی (ع)” تا نمایش “می سی سی پی نشسته می میرد”، داشته ایم.

 

ویشکا آسایش در شانزدهمین روز از آبان ۱۳۵۱ متولد شد.

حضور در مجموعه تلویزیونی “امام علی (ع)” و ایفای نقش “قطام” نخستین تجربه هنری ویشکا آسایش محسوب می شود. او با نخستین تجربه حضورش در یک مجموعه نمایشی، به همگان ثابت کرد که قدرت و توانایی بسیاری در وجودش نهفته است البته گذشت سال ها به همگان ثابت کرد که ویشکا آسایش بازیگری با توانمندی های بسیار است.

846896_661

این بانوی هنرمند در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم سینمایی “ورود آقایان ممنوع” شد.

846897_768

ویشکا آسایش این روزها به عنوان بازیگر نقش “آناستازیا” در نمایش “می سی سی پی نشسته می میرد” به ایفای نقش می پردازد که این تجربه اجرای صحنه ای بار دیگر تسلط این بازیگر بر بازی و نحوه حضور پر انرژی اش روی صحنه را به رخ همه کشیده است.

فیلم های سینمایی “ورود آقایان ممنوع”، “نهنگ عنبر”، “سیزده”، “زنان ونوسی مردان مریخی”، “برف روی کاج ها”، “خوابم میاد”، “گل یخ”، “هشت پا”، “عشق +۲” و “مسافر ری” از جمله آثاری هستند که در کارنامه هنری آسایش دیده می شوند.

846895_856

ویشکا آسایش همچنین سابقه ایفای نقش در سریال های تاریخی “مختارنامه”، “معصومیت از دست رفته”، “نردبام آسمان” و سریال “پرده نشین” را در کارنامه خود به یادگار دارد.

846893_216

این هنرمند در بسیاری از آثار در سمت طراح صحنه که رشته تحصیلی اش هم مرتبط با آن است، حضور داشته است.
۱